Kitüntetésben részesültek az SZTFH munkatársai a Szent Borbála-napi ünnepségen

Kitüntetésben részesültek az SZTFH munkatársai a Szent Borbála-napi ünnepségen

Az az ország, amelyik a saját maga által felhasznált nyersanyag minél nagyobb részét önállóan tudja kitermelni, hatalmas versenyelőnyre tesz szert és nagyobb biztonságba kerül, védve ezzel saját szuverenitását – hangsúlyozta Gonda Bence, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának stratégiai elnökhelyettese a Szent Borbála-napi központi ünnepségen. A bányászati és a kohászati szakma legrangosabb rendezvényén Hatóságunk két munkatársa is nívós kitüntetést vehetett át.

Gonda Bence az ünnepségen megtartott köszöntő beszédében hangsúlyozta, hogy a magyar bányászat és földtan megkerülhetetlenek, amikor egy erős és szuverén Magyarország jövőjéről beszélünk, hiszen itt találkozik az állam gyors cselekvőképessége és az állami keretek között intézményesített formában több mint 150 évre visszanyúló földtani és bányászati szaktudás. Hatóságunknak kiemelt szerepe van ennek a szakmai értéknek a megőrzésében, valamint az innovatív megoldások alkalmazásában, és ahol szükséges, a hazai termelési potenciálunk fokozásában is. Mint mondta, az az ország ugyanis, amelyik a saját maga által felhasznált nyersanyag minél nagyobb részét önállóan tudja kitermelni, hatalmas versenyelőnyre tesz szert és nagyobb biztonságba kerül, védve ezzel saját szuverenitását. Az ország területén elérhető erőforrások hatékony és tudatos felhasználása jelenthetik az azonnali kitörési pontokat, köztük a szénhidrogének, a földhő, valamint a kritikus ásványi nyersanyagok területén – tette hozzá az elnökhelyettes.

A hagyományok szerint az év végi ünnepségen elismeréseket is átadtak. Az SZTFH munkatársai közül példamutató, eredményes tevékenységért Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott Dr. Maros Gyula, a Földtani Szolgálat földtudományi szakreferense. Tóth Péter, az Országos Bányakapitányság bányafelügyeleti ügyintézője pedig a bányászat érdekében végzett magas színvonalú, eredményes munka elismeréseként Szent Borbála-érem kitüntetésben részesült.

Dr. Maros Gyula a tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Geológus szakán végezte, doktori fokozatát a Miskolci Egyetem, Mikovinyi Sámuel Földtudományi Doktori Iskola, PhD képzése keretében szerezte. Több évtizedes szakmai tevékenysége kiemelkedő hatással volt és van a hazai földtani szakmára. Nevéhez számos tudományos eredmény és módszertani fejlesztés kötődik. Éveken keresztül aktív résztvevője volt a Bátaapáti kis és közepes aktivitású radioaktív hulladéktároló környezetének földtani vizsgálatával foglakozó szakértői csapatnak. Projektvezetése mellett valósult meg az országos fúrás és fúrási rétegsor adatbázis a GeoBank alapja, valamint az állami kezelésben lévő magmintaraktárak rendezése, a magállomány digitális adatbázisának elkészítése, rendezése és a Fúrómag Portál.

Vezető szerepet játszott az elmúlt évek egyik legjelentősebb, a fúrómagok modern műszeres vizsgálatát lehetővé tevő kutatócentrum, a GeoCore Földtani Tudásközpont létrehozásában Rákóczibányán. Olyan meghatározó nemzetközi kutatások vezető alakja volt, mint a régió országainak geotermikus potenciálját kutató Transenergy projekt. Kiemelkedő szerepet játszott a Paks II. telephely földtani kutatási programjának szervezésében és végrehajtásában. A hazai földtan és a Pannon-medence 3D regionális földtani modellezésének egyik vezéralakja.

Tóth Péter 1987-ben szerzett diplomát a Miskolci Nehézipari Műszaki Egyetem Bányamérnöki Kar Bányaművelő szakán, majd 2009-ben alagútépítő szakmérnöki képesítést szerzett a Budapesti Műszaki Egyetem Alagútépítő Szakmérnök szakán. Az egyetem elvégzését követően műszaki ellenőri (szilárdásvány-bányászati, kőolaj- és földgázbányászati építmények építése), bányamérnöki tervezői, felelős műszaki vezetői (külszíni és földalatti bányaüzem területén, valamint robbantásvezetői (külszíni és földalatti bányászati robbantási munkák) területeken is képesítést szerzett. Szakértelmével és tapasztalatával nagymértékben hozzájárul a bányafelügyelet szakszerű működéséhez, kiemelt területe a polgári célú robbanóanyag felhasználás engedélyezése. Kimagasló szakmai tudása, a szakmai tapasztalata, a munkához való alázatos hozzáállása és 36 éves bányászatban eltöltött ideje miatt méltán megérdemelte a „Szent Borbála érem” kitüntetést.

Szabályozott Tevékenységek Felügyelet Hatósága
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információikat tárolnak a böngészőjében és olyan funkciókat látnak el, mint a felismerés, pl. amikor visszatér weboldalunkra.