Megtartotta idei első ülését a Magyar Geotermia Klaszter
A magyar geotermikus hasznosítás helyzetének elemzésével és a szakterületen végzett kutatásokkal foglalkoztak az idei első Magyar Geotermia Klaszter rendezvényén a szakértők. A Klaszter két éve azzal a céllal alakult, hogy szakmai párbeszédet indítson a geotermiai innovációkban érintett piaci és állami szereplők, valamint a tudományos élet képviselői között.
Gonda Bence a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) stratégiai elnökhelyettese köszöntőjében kiemelte az új szabályozás szerint első geotermikus hasznosítási szerződés megkötését, a Hatóság földtani kockázatcsökkentő tevékenysége keretében végzett szeizmikus zalaegerszegi mérést, valamint beszámolt a Hatóság által szervezett geotermikus rövidkurzus népszerűségéről. Az Elnökhelyettes kitért arra is, hogy az SZTFH pályázatot nyújtott be a 2028-as Európai Geotermikus Kongresszus (EGC) budapesti rendezésre.
A Magyar Geotermia Klaszter célja, hogy Magyarország regionális geotermikus központtá váljon, úgy hogy ernyőszervezetként szolgál a teljes hazai geotermikus értéklánc számára. A 40 tagú szakmai fórum félévente ülésezik, mely lefedi a geotermiai piac minden szegmensét. A szervezet által biztosított tudásmegosztás, a klasztertagok szakmai iránymutatása és visszajelzései érdemben segítik a Hatóság mindennapi munkáját, a geotermia hazai elterjedését, és ezzel Magyarország energiaszuverenitási céljainak elérését. A szektor szereplőinek együttműködése kulcsfontosságú a jövőbeni geotermikus beruházások tekintetében, valamint a szakmai utánpótlásképzés sikerességében.